20:54  

7. Aralık 2019
Cumartesi

Takvim

Geri

   

İleri

Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz

Hava Durumu

ISTANBUL

ANKARA

Kulak İçi İşitme Cihazları

1. Kulak içi işitme cihazların bütün parçaları kişinin kulağının dış kanalına yerleştirilir.
2. Yüksek derecede işitme kaybına uğrayan kişi takılacak bu tip işitme cihazlarının duyma yetisi yetersiz olacaktır.
3. Genellikle bu işitme cihazları hafif ve orta derecelerde iştime yetisi kaybına uğrayan kişiler için önerilir.
4. Genellikle çocuklarda kulağının büyüklülüğü ve kepçelik oranı değiştiği için kulağına takılan kulak arkası cihazların sadece kulak kalıbı değişir. Ama kulak içi cihazların ise çocuğun kulağına göre kasanın tekrar yapılandırılması gerekir.
5. Genellikle büyüme zamanındaki çocuklar için kulak içi cihazların zor durumda olmadığı için çok fazla tercih edilemez. Başka kulak içi cihazı olarak bilinende kanal içi iştme cihazlarıda alıcısı ve mikrofonu bir birlerine çok yakın yerlerdedir.
6. Bununla ilişkisi olarak ortaya çıkan akustik feedback işitme kaybının olmasını engellenmesi için bu tip cihazların ses kazancının daha az oranda tutulması gerekmektedir.
7.ses cihazdan cikarak kulağın dış kanalına gönderilen ses kanaldan kaçak yaptığı taktirde kişinin kulağındaki cihazın mikrofonuna iletilerek ses daha şiddetli bir hale gelir ve kişi bu durumdan rahatsız olabilir. Hasta eğer kendisine takılacak olan cihazın kozmetik görünümüne önem veriyorsa bu cihaz onlar için kolay kabul edilir.
8. Böyle bir cihazın hastaya olup olmayacağını bilmek için tesler yapılması gerekir. Hastanın dış kulak kanalının geniş olup olmadığına, kişinin kulağında minik bir cihazın kullanabilecekmi yksa kullanamayacakmı onun test edilmesi gerekmektedir.
9. Bu sebeple bu cihazlar diğerlerine göre daha cok pahalıdır. Ve genelde orta derecede işitme yetisini kaybetmiş kişiler için kullanılır.
10. ileri derecede işitme yetisini kaybetmiş kişiler için bu cihaz daha az kullanılır.


İletişim Bilgileri

Telefon
0212 230 2032
Faks
E-Mail
asimoisitme@gmail.com
Adres
Meşrutiyet Mahallesi Halaskargazi Caddesi No:136 Kat:1 Daire:2
Şişli / ISTANBUL

Ürünlerimiz

UNITRON

UNITRON

Ürün Detayı

Unitron Max

Unitron Max

Ürün Detayı

Unitron Max

Unitron Max

Ürün Detayı