20:55  

7. Aralık 2019
Cumartesi

Takvim

Geri

   

İleri

Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz

Hava Durumu

ISTANBUL

ANKARA

İlk Kez İşitme Cihazı Kullanacaklara Öneri

İlk kez işitme cihazı kullanacaklar ve ilk defa işitme cihazı alacaklar için benim sizlere olacak tavsiyem

1. İşitme probleminiz varsa ise onun için güvenilir bir klinikte test yaptırmanız gerekmektedir.
2. Eğer orta kulak iltihabınız mevcut ise ilk önce yapmanız gereken bu iltihabın tedavisini bulmak için araştırmalar yapmanız gerekmektedir.
3. Kullanacağınız cihazın modeline değil size bunu uygun diyen uzmanın başarısını bilmeniz gerekmektedir. ve uzmanın kesinlikle sertifikasına bir göz atın.
4. size uygun cihazları denemeye kesinlikle tek başınıza gitmeyin aile bireylerinden gitmeyi özen gösterin.
5. Cihazları deneme esnasında cihazı taktıktan sonra bir kişi arkanızdan normal bir ses tonu ile en az üç hece olacak şekilde 20-25 adet kelimeler söylemesini isteyin.
6. Cihazı deneme esnasında hem uzmanın sesini hemde kendi sesinizi dinleyin çünkü sizin işiteciğiniz sesin anormal olup olmadığını gir göz atın ve kendi sesinizi dinlemeden kesinlikle ince ayarı bitirmeyin.
7. Taktıracağınız cihazın test esnasında gerçek kulak denemesini sakın unutmayın. (Kulağınızın kanalına Bir tüp şekline benzeyen bir mikofon taktığınız cihazın size işitme konusunda kattığı kazancı ölçün.) ölçüm bittikten sonra sonuçları kesinlikle öğrenin. Bu Ölçümü yapmayan firmalardan kesinlikle işitme cihazı almayın. (Çoğu firmalar bu testi yapmadığı halde yapmış gibi göstererek gerçek olmayan belgeler hazırlayabilir.)
8.Alacağınız cihazı gerçek günlük hayatta denemeden almayın tüketici kanunlarına göre (yanlış hatırlamıyorsam) aldığınız ürünü memnun kalmadığınız tktirde 15 gün içerisinde geri iade yapma şansınız mevcuttur.
9. Bulunduğunuz ortam gürültülü ise ve sizin işittiğiniz sesleri anlıyamıyorsanız sizlere tavsiyem çift mikrofonlu işitme cihazlarıdır. Bu cihazların sizlere yararı ise hem gürültülü ortamlarda seslerin anlaşılır olması hemde kanal sayılarının farklı olmasıdır. Ve karşı tarafı daha iyi duyarsınız.
10. İki kulağınızda işitme cihazı kullanmaya ihtiyaç duyduğu halde siz tek kulağınıza işitma cihazı takarsanız hemen hemen 5 yıl sonra diğer kulağınız işitme özelliği kaybederek tek kulakta duymaya neden olur.
11. Cihazı almadan önce kesinlikle el ele tutuşarak pazarlık yapın fiyat indiremesseniz bile aksesuarlarını alın yedek pil, filtre vb. aksesuarları alabilirsiniz.


İletişim Bilgileri

Telefon
0212 230 2032
Faks
E-Mail
asimoisitme@gmail.com
Adres
Meşrutiyet Mahallesi Halaskargazi Caddesi No:136 Kat:1 Daire:2
Şişli / ISTANBUL

Ürünlerimiz

UNITRON

UNITRON

Ürün Detayı

Unitron Max

Unitron Max

Ürün Detayı

Unitron Max

Unitron Max

Ürün Detayı